top of page
sport-y.jpg

PLAY IN THE USA

חווית הספורט במכללות - 

קהילת ספורטאים במגוון ענפי ספורט

 

ארה"ב היא מעצמת הספורט הגדולה בעולם ומעמידה לרשות הספורטאים את התנאים הטובים ביותר שקיימים, החל מאיכות המאמנים, רמת המתקנים, מגוון ענפי הספורט וכלה ברמת ההשקעה בספורטאים. שלושה גופים עוסקים בשילוב ספורטאים במכללות:  NCAA  NAIA  NJCAA. שנת הלימודים של סטודנט-ספורטאי מתחלקת לשני סמסטרים. הראשון -  סמסטר FALL מתחיל בחודש אוגוסט ונמשך עד לחודש דצמבר. השני -  סמסטר SPRING מתחיל בחודש ינואר ונמשך עד לחודש מאי. בין הסמסטרים מתקיימת חופשת חורף בת חודש ימים, ובנוסף חופשת הקיץ נמשכת שלושה חודשים.

מלגת ספורט

מכללות בארה"ב מעניקות מלגות לספורטאים/יות מוכשרים ומאפשרות להם להשתתף בליגה תחרותית ומקצועית תוך כדי רכישת תואר אקדמי. מלגת ספורט עשויה לכלול: תשלום שכר לימוד, מגורים, אוכל, ביטוח בריאות וספרים. חשוב לציין כי גובה המלגה ייקבע על פי יכולותיו האקדמאיות והמקצועיות של הספורטאי/ית. תהליך הבדיקה וההתאמה לדרישות אורך כשנה עד שנה וחצי. התחלה מוקדמת של ההתקשרות איתנו תאפשר ביצוע מדוייק ונעים בשלבים השונים ובהכנת הפרופיל של השחקן בצורה מקצועית ומקיפה, ובכך להעלות את הסיכוי לקבלת המלגה הגבוהה יותר.  

home2222.jpg

טניס

כדורסל

icon-04.png

כדורעף

כדורגל

caduregel.jpg

כדורגל

עונת הכדורגל במכללות הינה מיוחדת ועוצמתית, כאשר השבועות הראשונים מיועדים לאימוני תחילת עונה אינטנסיביים בהם מתקיימים 2-3 אימונים ביום, ולקראת סוף חודש אוגוסט משחקי העונה מתחילים כשבמהלך כל שבוע מתקיימים שני משחקים, שבחלקם הקבוצה תיסע / תטוס למשחקי החוץ. כל מכללה משחקת בין 20-30 משחקים  בעונה ובהתאם להישגיה. במידה ועלו לטורניר NCAA Soccer Tournament המשחקים ימשכו עד חודש דצמבר. כדורגל המכללות בארה"ב מסוקר באופן רציף ונרחב וכולל בתוכו ראיונות עם שחקנים, כתבות עומק ושידורים חיים אונליין של המשחקים כך שניתן לצפות מכל העולם. 

Anchor 1
basketball
salll-copy.jpg

כדורסל

ענף הכדורסל בארה"ב מזוהה בעיקר עם ליגת האן.בי.איי, אך העניין בכדורסל מכללות גדל וצומח כל שנה בעיקר בעקבות חוק באן.בי.איי שמחייב את כל שחקן ללמוד שנה אקדמאית אחת לפחות. עונת הכדורסל במכללות מתחילה במשחקי ליגה בחודש אוקטובר וממשיכה בטורנירים לאורך כל השנה, בחודש מרץ המכונה March Madness מתקיימים משחקי הפלייאוף הידועים והטורניר הפיינל פור הנחשק מתקיים בחודש אפריל. חשוב לדעת כי דרישת המאמנים בענף הכדורסל היא מהגבוהה ביותר שיש ברמת ההשקעה המקצועית והאקדמאית. 

tennis

כדורעף

Volleyball (1).jpg
tennis

כדורעף הוא אחד מענפי הספורט המובילים בארה״ב, וכאחת המדינות החזקות בעולם בענף, ליגת המכללות בארה״ב מציעה את התוכניות המקצועיות והמתקדמות ביותר בעולם, ומושכת את השחקנים הטובים בעולם. המשחקים נצפים על ידי מגייסים מכל העולם ובוגרות ובוגרי ליגות המכללות מאותרים ומצטרפים לקבוצות מקצועיות באירופה לאחר סיום הלימודים. העונה מתחילה בתחילת סמסטר הסתיו (בסוף חודש אוגוסט) לאחר מספר שבועות של אימוני קדם עונה אינטנסיביים, ומסתיימת לרוב סביב סוף נובמבר. הקבוצות שמעפילות לאליפות ארה״ב ימשיכו את העונה עד דצמבר, כשהטורניר מסוקר ונצפה בכל העולם ונחשב לאחד מהטורנירים הנחשבים ביותר בענף. 


כדורעף חופים
בדומה לכדורעף, מאחר וארה״ב היא אחת המדינות החזקות ביותר בענף, תוכניות כדורעף החופים בליגת המכללות מציעות את אחת מהמסגרות המקצועיות והמתקדמות בעולם. המתקנים, המעטפת וצוותי האימון הרחבים מושכים את הספורטאיות הטובות ביותר בעולם לליגת המכללות. מפני שחופשת הקיץ של האוניברסיטה נמשכת בין מאי לאוגוסט, מתאפשר לשחקניות להמשיך ולהתחרות בסבב העולמי תוך כדי שנות לימודיהן. העונה בליגת המכללות מתחילה סביב סוף פברואר (בסמסטר האביב) ומסתיימת בסוף אפריל. הקבוצות שמעפילות לאליפות ארה״ב ימשיכו להתחרות עד תחילת מאי.

tenis2.jpg

טניס

תוכניות הטניס במכללות בארה"ב הן מהמתקדמות ביותר בעולם- צוותי אימון ברמה גבוהה, שעות אימון ותחרויות רבות עוזרות לשחקן למצות את מלוא הפוטנציאל שלו וכתוצאה מכך, ענף הטניס מאוד פופולרי בקרב הסטודנטים הזרים וכ-30% משחקני טניס המשחקים במכללות מגיעים מרחבי העולם. עונת הטניס מתפרשת לאורך כל השנה כאשר בסמסטר FALL מתקיימות תחרויות יחידניות (דגש על דירוג אישי) ובסמסטר SPRING יתחרו השחקנים בתחרויות קבוצתיות (דגש על דירוג קבוצתי) עד לחודש מאי בו יוכרז על אלופת המכללות. 

bottom of page